Organon’un Araştırma ve Geliştirme Başkanı ve Medikal Departman Başkanı olan Dr. Juan Camilo Arjona Ferreira (MD), başta kadın sağlığı alanında olmak üzere tüm hastaların sağlığını iyileştirmeye odaklanan zengin ilaç ve ürün portföyünün geliştirilmesine öncülük etmektedir. Bu görevinde Juan Camilo, stratejik ve dinamik bakış açısıyla katkıda bulunmakta ve şirketimizin uzun vadeli misyonunu desteklemek üzere kuruluşun bilimsel, tıbbi ve düzenleyici faaliyetlerini denetlemekte ve güçlendirmektedir..

Juan Camilo, klinik araştırma ve geliştirme alanında 20 yılı aşan bir deneyime sahiptir. Organon’da görevine başlamadan önce, Myovant Sciences Inc.’in Medikal Departman Başkanı (CMO)olarak görev yapmış, ayrıca burada global  AR-GE ve medikal ekiplerine stratejik yönlendirme ve uygulama denetimi konusunda öncülük etmiştir. Kendisi daha önce Shionogi Inc. şirketinde ürün geliştirmeden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak klinik stratejinin geliştirilmesine öncülük etmiş ve ileri aşama AR-GE programları için uygulama denetimisağlamıştır. Juan Camilo, Shionogi’den önce MSD’te Kadın Sağlığı Klinik Araştırmalar İcra Direktörü olarak görev yapmış , doğum kontrolü ve kadın sağlığı alanındaki tüm AR-GE programlarında ürün geliştirme ekiplerini yönetmiştir. Juan Camilo, mesleğinin ilk yılarında üniversite hastanelerinde ve özel muayenehanelerde Kadın Doğum Uzmanı olarak çalışmıştır.

Juan Camilo, Bogota, Kolombiya’daki Colegio Mayor del Rosario üniversitesinde tıp eğitimini ve kadın hastalıkları ve doğum alanındaki uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.