Organon’un Araştırma ve Geliştirme Başkanı olan Sandy Milligan, kadınların ve tüm hastaların her gün daha iyi ve daha sağlıklı yaşamalarına yardımcı olmak için özel bir portföyün geliştirilmesine öncülük ediyor. Sandy bu pozisyonda, ürün portföyünün çeşitliliğini ve şirketin uzun vadeli vizyonunu desteklemek için kuruluşun bilimsel, tıbbi ve mevzuata ilişkin çalışmalarını denetliyor.

Organon’a katılmadan önce Sandy, Merck’in Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Küresel Düzenleyici İlişkiler ve Klinik Güvenlik Başkanı olarak görev yaptı. Daha önce, Genentech’te Ürün Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak çalıştı ve 2002’den 2012’ye kadar Amgen’de giderek daha fazla sorumluluk aldığı yasal ve düzenleyici işlerle ilgili farklı pozisyonlarda görev aldı. 1987’den 1994’e kadar ABD Ordusu Tıbbi Birlikleri’nde hizmet veren Sandy,

2011-2017 yılları arasında İlaç Bilgi Derneği’nin (DIA) başkanlık görevinin de dahil olduğu Yönetim Kurulunda yer aldı ve kendisi şu an hala bir DIA üyesidir. Farklı bir liderlik anlayışını benimsemeye derinden bağlı olan Sandy, Merck Kadın Liderlik programının da eş sponsorudur.

Sandy, George Washington Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş ve Georgetown Üniversitesi Hukuk Fakültesinden lisans derecesini almıştır.