Kirke Weaver, Organon’un Genel Hukuk Danışmanı ve Kurumsal Sekreteri olup hukuk danışmanı olarak görev yapmakta olup şirketimizin dünya çapındaki hukuki işleri, uyum ve global ölçekte çevre, sağlık ve güvenlik departmanlarından sorumludur. Organon’un lider bir kadın sağlığı şirketi olma vizyonuna ulaşmasına yardımcı olacak en yüksek etik standartları sürdürmesini sağlamaya odaklanmıştır.

Kirke, Genel Danışman ve Kurumsal Sekreter olarak atanmadan önce Organon’da Ticari, Mevzuat, Güvenlilik, İstihdam departmanlarından sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Kurumsal Sekreter Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Organon’un Haziran 2021’de bağımsız bir şirket olarak faaliyete geçmesinde kritik rol oynamış ve hukuki liderlik ekibinin kıdemli bir üyesi olarak görev yapmıştır.

Kirke, Organon’a katılmadanönce MSD’te Mevzuat Hukukundan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı. MSD’teki 18 yıllık kariyeri boyunca Kirke, ilaç endüstrisinde uzmanlaşmış ve dava, mevzuat, ticari ve uyum gibi alanlarda işletmeye danışmanlık yaparak artan sorumlulukla çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. Kirke, ayrıca tedaviye uyumunu desteklemek adına, yeni yazılım araçlarını geliştirmek ve ticarileştirmek üzere Müşteri Ortaklıkları ve İnovasyon grubunun liderliğini yürütmüştür. Kirke, Yale Hukuk Fakültesi’nin hukuk fakültesinden mezun olmuş ve College of William and Mary üniversitesinde tarih ve yönetim alanlarındalisans derecesine sahiptir.