Geralyn Ritter, Organon’un Dış İlişkiler ve ESG Başkanıdır. Organon’un vizyonunu ve değerlerini, şirketimizin önemli paydaşlarla ve çevreyle girdiği etkileşimlerinde rehberlik ederek ve bu ilişkileri şekillendirerek temsil etmeye odaklanmıştır.

Geralyn, Organon’a katılmadan önce Merck’te hissedar katılımını yöneten Şirket Genel Sekreteri ve Küresel Kamu Politikası ve Kurumsal Sorumluluk başkanı olarak çalıştı.

Travmatik bir kazadan kurtulan Geralyn, tutkulu bir avukat, konuşmacı, dayanıklılık ve travma iyileşmesiyle ilgilenen bir yazardır. Şu an halen Penn Presbyterian Tıp Merkezi’nde Hasta ve Aile Danışma Konseyi’ne eş başkanlık etmekte ve Duke Üniversitesindeki sosyal sorumluluk ve karar verme gücü uygulamalarının yer aldığı Sanford Kamu Politikası Okulunun yönetim kurulunda yer almkatadır. 

Duke Üniversitesinde lisans eğitimini tamamlayan Geralyn, yüksek lisans derecesini İleri Düzey Uluslararası İlişkiler Okulundan aldıktan sonra Stanford Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.