Kevin Ali, dünyadaki tüm  kadınlara daha iyi ve daha sağlıklı bir yarın yaratma amacıyla yola çıkmış küresel sağlık şirketi Organon’un CEO’su ve Yönetim Kurulu üyesidir. Kevin, 2021 yılında kadınların karşılaştığı önemli sağlık sorunlarını ele almak ve tüm dünyada etkili çözümler sunmak için Organon’un kurulmasına öncülük etmiştir.

Merck’te pek çok liderlik görevini üstlenen Kevin, sağlık ve ticaret alanında 30 yılı aşkın bir deneyime sahip. Organon’u yönetmeden önce Kevin, Merck’in uluslararası iş bölümünün Başkanıydı ve dünya nüfusunun %96’sını oluşturan ABD dışındaki ticari pazarlarla ve Merck’in ilaç gelirlerinin yarısından fazlasıyla ilgilenmekteydi. Kevin’in liderliğinde yürütülen işler, Merck’in büyümesinde önemli bir etkendi. Bu görevlerinden önce Kevin, gelişen pazarlar bölgesinin başkanı olarak çalışmaktaydı. Burada pek çok pazarın performansını sürdürülebilir büyümeye ve güce dönüştürdü. Kariyerinin başlarında ise Almanya ve Türkiye’de Genel Müdürlük yapan Kevin, ayrıca önemli terapötik iş birimlerine liderlik etti.

Kevin Santa Clara Üniversitesinden İşletme Yüksek Lisansına (MBA) sahiptir ve lisans eğitimini Berkeley’deki Kaliforniya Üniversitesinde tamamlamıştır.