Vic Nisita; çevikliği, verimliliği, kaliteyi ve yeniliği sürekli olarak geliştirmeyi hedef alarak, yeni bir çalışma modeli oluşturmaya odaklanan Organon’un Küresel Ticari Hizmetleri Başkanıdır. Vic, çalışanlar ile müşterilere en iyi deneyimleri yaratmak için işlem ve bilgi yoğunluklu, tüm hizmetlere entegre bir yönetişim ve iş uygulamaları sağlayan ve sürekli öğrenen bir ekibe liderlik etmektedir..

En son, ABD ve Kanada dışında MSD olarak bilinen Merck’te Ticari Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak çalışmaktaydıı. Bu pozisyonda Vic; strateji geliştirme, dijital dönüşüm, satış ve pazarlama operasyonları ve üstün başarı gibi çeşitli rekabet alanlarında ülke ekiplerine destek sağladı. Merck’teki yaklaşık yirmi yıllık çalışma hayatı; gelişen pazarlarda, kurumsal stratejide ve global operasyonel görevlerinde üstün başarılı bir liderliği içeriyordu.

Merck’e katılmadan önce Joe, McKinsey & Co.’da çalıştı. Burada telekomünikasyon ve bankacılık sektöründeki müşterilere destek verdi. Ayrıca, Kimberly Clark Corporation ve Georgia-Pacific’te mühendislik ve üretim operasyonlarını yönetti.

Minnesota Üniversitesinde makine mühendisliği lisansını tamamlayan Vic, Northwestern Üniversitesinden MBA’ini tamamlamıştır.